ZELENO-MODRÉ SRDCE NOVÉHO VRÁTA v pohybu – díl I.

24 Bře

Zdá se Vám, že se ohledně parku za školou nic neděje? Opak je pravdou.

Díky Vaší podpoře v Participativním rozpočtu v letech 2020 a 2021 jsme získali nejprve 98 000 Kč na zpracování ideové studie a projektu pro obnovu parku a okolních pozemků. Posléze jsme získali z rozpočtu města 2 500 000 Kč na realizaci.

Se studií jste se mohli seznámit při volebním víkendu 8. a 9. října 2021, a také i na výroční schůzi Spolku T.G.M. novevrato.cz, kde paní architektka Ing. Lenka Marcínová studii představovala. Hlavním úkolem studie bylo park „zútulnit a zabydlet“ mobiliářem, hracími prvky a spokojenými dětmi i dospělými. Paní architektka ve studii navrhla park jako společenský prostor, který bude maximálně variabilní pro společná setkání, zároveň však dostatečně intimní pro odpočinek v přírodě, a to od nejmladších po nejstarší obyvatele této části Českých Budějovic.

Studie se zabývá rozšířením a oplocením školní zahrady, návrhem hracích ploch s prvky pro malé děti, workoutovým hřištěm, středová část je určena pro hromadné společenské akce a v neposlední řadě i úpravou a uzpůsobením míst pro odpočinek a posezení. 

Nyní již je připravený i projekt s návrhem rozpočtu. Výše předpokládaných investic do parku však přesahuje 15 000 000 Kč, což je šest krát více, než jsme získali v druhém kole participativního rozpočtu. Celý projekt je po domluvě s paní architektkou rozdělen na jednotlivé části, celkem devět stavebních objektů, kdy pro každý je navržen předpokládaný rozpočet.

  1. Stavební objekt: Vstupní prostor před školou
  2. Stavební objekt: Vstupní prostor do parku
  3. Stavební objekt: Zahrada pro základní školu
  4. Stavební objekt: Zahrada pro mateřskou školu
  5. Stavební objekt: Hřiště pro malé děti
  6. Stavební objekt: Volná plocha parku
  7. Stavební objekt: Klidový poloostrov
  8. Stavební objekt: Workoutové hřiště
  9. Stavební objekt: Prostor kolem pomníku padlým

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *